דיני משפחה


עולם המשפט, כידוע, מחולק לשני מרכיבים עיקריים, המרכיב הפלילי והמרכיב האזרחי. בתוך המרכיב האזרחי ישנם התמחויות ותתי התמחויות על פי תחומים שונים. אחד התחומים הנרחבים והרגישים ביותר הוא כל מה שקשור לדיני משפחה. 

דיני משפחה מתייחס למגוון רחב של סיטואציות משפטיות בין הורים, הורים וילדים, אימוץ, אפוטרופסות, צוואות וירושות, ועוד. אך הבסיס העיקרי בו מתעסקים בדיני משפחה הוא נישואין וגירושין, שכן כאן בדרך כלל עומדים מרבית הקונפליקטים המשפטיים. 

בישראל, כידוע, דיני משפחה הם מסובכים מאחר ויש את מערכת המשפט האזרחית, במהלכה תיקים נידונים בבית משפט לענייני משפחה אך יש את המערכת הדתית, אשר אחראית על הנושא של נישואים וגירושים, והיא מטפלת בדיני משפחה על פי ההלכה בבתי דין רבניים. הסיבה היא, אותם הסכם סטטוס קוו שנחתם בין המפלגות החרדיות לבין דוד בן גוריון עם הקמת המדינה שנתן לרבנות ולבתי הדין הרבניים את הכוח לטפל בנושא זה. 

דיני משפחה, בין אם מדובר בנושאים של נישואים וגירושין ובין אם מדובר בנושאים אחרים, הם מן הסתם מאוד רגישים ולא פשוטים. עורכי דין רבים בוחרים שלא להתמחות ולהתעסק בתחום זה, בגלל הרגישות הרבה שטמונה בכך. בין היתר, זה נובע מהעובדה שילדים מעורבים בזה וכן סכסוכים משפחתיים, לא משנה אם הם בין בני זוג, הורים וילדים או אחים ואחיות, הרי שמדובר בסכסוכים שיש בהם אלמנט אמוציונאלי לא פחות מאלמנט מחשבתי, עסקי, קר, כמו בסכסוכים אחרים. 

חשוב להדגיש, עורך דין שמתמחה בדיני משפחה איננו נמצא לבד במערכה. בדומה לעורכי דין בתחומים אחרים, גם הוא נעזר במומחים מסוגים שונים. למשל, הוא נעזר במומחים מתחום הרווחה, עבודה סוציאלית וגורמים אחרים שקשורים לנושא, בשביל להוכיח את יכולות או חוסר יכולות הטיפול בילדים, במקרים של סכסוכים בין בני זוג הוא ישתמש גם בחוקרים פרטיים ובמקרים של ירושות וצוואות, הוא ישתמש גם כן בחוקרים שינסו לעזור לו להגיע אל האמת. 

עורך דין שמתמחה בדיני משפחה צריך להיות אדם רגיש וקשוב, אשר עומד לצד הלקוחות שלו, לא רק בצד המשפטי אלא מעבר לכך. 

לסיום, אם אתם מעוניינים בעורך דין שמתמחה בדיני משפחה, אתם מוזמנים לפנות אלי, עו"ד עמי טלמור, אני אשמח לעמוד לרשותכם ולעזור לכם ככל שניתן. ניתן ליצור איתי קשר בטלפון או דרך האתר ותוך זמן קצר אחזור אליכם, נקבע פגישה ונתחיל לעבוד ביחד. 
לפגישת ייעוץ
צרו עימנו קשר:
 

עו"ד תעבורה עמי טלמור - ייצוג וניהול תיקים בתחום התעבורה | כתובתנו: רח’ שוקן 27 , תל-אביב
טל’: 072-2575-270 | פקס: 03-5495618 |  | אי-מייל: contact@amitalmor.co.il